Tv Ünitesi Dekorasyon Fikirleri

Salon ve oturma odası dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan TV üniteleri, şık tasarımları ile stil sahibi bir görünüm oluştururken fonksiyonel artıları ile de işlevsel bir kullanım sağlamaktadır. Ev dekorasyonunda popülerlikleri gitgide arttığından TV ünitesi dekorasyon fikirleri denildiğinde akıllarda pek çok farklı dekorasyon stili canlandığı söylenebilir.

Bir TV ünitesinin her ne kadar televizyonu taşıyan bir mobilya olduğu düşünülse de televizyon üniteleri ve sehpalar aslında salon, yemek odası ve oturma odası dekorasyonunun ayrılmaz eşyalarından biri.

Evinize estetik bir görünüm kazandırmak için şık modellere sahip, farklı zevklere hitap eden TV ünitesi modellerini birbirinden yaratıcı dekorasyon önerileri ile harmanlayarak salon ve oturma odalarında yepyeni ve hem sizi hem de misafirlerinizi mutlu edecek bir ambiyans oluşturma fikrine ne dersiniz?

Modern ve şık mobilyaların adresi Yesst olarak, içeriğimizde evinizi dekore ederken sizlere ilham olabileceğini düşündüğümüz TV ünitesi dekorasyon fikirlerini sıralıyoruz. Önerilerimizi dikkate alarak birbirinden şık dekorasyonlara imza atabilir, evinizde eşsiz bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Evinize Şıklık Katacak TV Ünitesi Dekorasyon Fikirleri

Akşamları güzel bir film izleyerek günün yorgunluğunu üzerinizden atmak istediğinizde, ailenizle aynı masanın etrafına oturup güzel bir yemek yerken ya da gün içerisinde boş kaldığınız sıradan zamanlarda… Eğer evde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız televizyon izlemek belki de en çok yaptığınız eylemlerden biri olabilir.

Hem sizin hem de diğer aile bireylerinizin konfordan ödün vermeden ve kesintisiz bir biçimde televizyon keyfi yaşaması için evinizde TV alanı olarak oluşturduğunuz bu bölümün en iyi şekilde planlanarak dekore edilmesi gerekiyor.

Bir TV ünitesi, bulunduğu odada yer alan mobilyalar ile birlikte bir bütün olarak değerlendirilmeli ve evin diğer eşyaları ile birbirini tamamlamalıdır.

Öte yandan koltuklar ile arasındaki mesafe ideal olmalı ve odada bulunan aksesuarlar, aydınlatmalar veya diğer objeler ile bir araya geldiğinde eşsiz bir uyum oluşturmalıdır.

Peki özellikle son yıllarda evin en önemli parçalarından biri haline gelen TV ünitesi dekorasyonu için zihninizde canlanan fikirler var mı? Yazımızı okumaya devam ederek Yesst’in TV ünitesi dekorasyonu için vereceği bilgiler ışığında evinizi baştan yaratabilirsiniz!

1. Aksesuarlarınızı Sergileyin

TV ünitelerini en sevdiğiniz ve evinize şıklık katacağını düşündüğünüz dekoratif aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Örneğin evinizde bulunan televizyon ünitesinin raflarına, görmekten hoşlandığınız ve baktıkça mutlu anılarınızı hatırlamanızı sağlayacak fotoğraf çerçevelerini yerleştirebilirsiniz.

Öte yandan şık biblolar veya daha farklı aksesuarlar da TV ünitesinde sergilemeniz için ideal dekoratif ürünler arasında yer alıyor. Elbette kendi başına oldukça şık görünse de seçtiğiniz aksesuarların dekorasyonunuzla uyum oluşturduğundan ve aşırıya kaçmadığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Ayrıca aksesuarlarınızı televizyon ünitesinin üzerine koyacağınız düşünüldüğünde; ortalama ve standart ebatlarda, televizyon izlemek istediğinizde seyir keyfinize gölge düşürmeyecek alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederiz.

2. Kitaplarınızla Sofistike Bir Hava Yaratın

TV ünitesi dekorasyon fikri olarak değerlendirebileceğiniz bir diğer stil önerisi ise TV ünitesinin raflarında kitaplarınızı sergilemek.

Salonunuzun dekorasyonu ile şık bir bütünlük oluşturacağını düşündüğünüz, en sevdiğiniz kitaplarınızı TV ünitesinin raflarına yerleştirerek hem her zaman görünür olmalarını sağlayabilir hem de evinizi ziyaret eden misafirlerinizin geldiklerinde kitaplarınıza göz atması için imkan yaratabilirsiniz!

Eğer televizyon ünitenizi dekore ederken bu fikri uygulamayı düşünüyorsanız rafların tamamı için kitapları kullanmak yerine rafları farklı aksesuarlar, biblolar hatta çiçeklerle donatarak tekdüze değil güçlü ve sofistike bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Sunduğu görsel zenginliğin yanı sıra işlevsel bir TV ünitesi arayışındaysanız hem kitaplarınız hem diğer dekoratif objeleriniz için şık bir sergileme alanı oluşturacak tv ünitesi modelerimizi mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Evinizde hem kitaplarınızı sergileyebileceğiniz hem de sakince kitap okuyarak zihninizi dinlendirebileceğiniz bir kitap okuma köşesi de oluşturabilirsiniz.

3. Rustik Bir Görünüm Oluşturun

Eğer salonunuzun dekorasyonunda doğallığı ön plana çıkararak rustik bir tarz benimsediyseniz bunu TV ünitesi dekorasyonuna da uyarlayabilmeniz önemli.

Bunun için modern çizgilere sahip, rustik tarzda bir TV ünitesi satın alabileceğiniz gibi eğer halihazırda evinizde bulunan TV ünitesi yalnızca tek modülden meydana geliyorsa ve televizyonunuzun arkasındaki duvar boş ise bu alanı ahşap gibi doğal bir doku ile kaplatabilir üzerine de televizyonunuzu sabitleyebilirsiniz.

Böylece hem modern hem de özgün tasarımlı bir TV ünitesine sahip olacak, aynı zamanda da salonunuzun görünümünü baştan aşağı yenilemiş olacaksınız.

4. Duvar Dekorasyonundan Faydalanın

Eğer salonunuzun geniş ve ferah görünmesini istiyor, TV ünitesinin de duvarla bütünleşmesini tercih ediyorsanız televizyonunuzu asacağınız duvarı başlı başına bir TV ünitesi gibi değerlendirebilir, televizyonu duvarın içerisine gömerek sabitleyebilirsiniz.

Elbette bu yöntem için diğer alternatiflere göre daha fazla bütçeye ve zamana ihtiyacınız olduğu da bir gerçek.

Üstelik bu fikir için duvarınızı yıkmak ve yeni baştan inşa etmeniz de gerekebilir. Bu nedenle ancak yeni bir eve taşınıyorsanız bu öneriyi dikkate almanız daha iyi olacaktır.

Farklı duvar dekorasyon fikirleri için Duvar Dekorasyon Fikirleri ile Evinizi Baştan Yaratın başlıklı içeriğimize göz atmayı unutmayın!

5. Dinamik Bir Stil Yaratın

Tv ünitesi dekorasyon fikri olarak değerlendirebileceğiniz son önerimiz ise televizyonunuzu yerleştirdiğiniz duvarda kullanacağınız aksesuarlarla dinamik bir görünüm yakalamak.

Eğer televizyonunuz duvara monte edilmiş durumda ise bu görünümü elde etmek sandığınızdan da kolay olabilir.

Televizyonun sağına, soluna, yukarısına ya da aşağısına simetrik olarak; eşit uzaklıkta tablo veya fotoğraf çerçeveleri asabilirsiniz ya da farklı ölçülerde raflar monte edebilirsiniz.

Burada atlamamanız gereken temel nokta ise seçtiğiniz seçtiğiniz aksesuar veya rafların televizyonunuzdan daha büyük ya da daha küçük olması gerektiği.

Bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak, kusursuz bir atmosferin mimarı olabilirsiniz!

Sizler için evinizin şık tarzını tamamlamaya yardımcı olacak TV ünitesi dekorasyonu önerilerimizi bir araya getirdik. Umuyoruz ki zihninizde evinize çok yakışacak, yepyeni fikirler canlandırabilmişizdir.